Національний конкурс БЛАГОДІЙНИК РОКУ
Головна сторінка Мапа сайту Надіслати листа
Головна Про конкурс Історія Організатори Регіональні конкурси Новини Бібліотека Контакти
ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ
Номінанти - 2012
Переможці конкурсу - 2011
Партнери конкурсу
Фотогалерея
Медіа-архів
Запитання-Відповідь
Медіаприсутність Конкурсу
Проекты CRM Документы


Переможці Другого Національного конкурсу "Благодійник року"

Про переможців НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ “БЛАГОДІЙНИК РОКУ” 2008 року

Переможцями Національного конкурсу «Благодійник року 2008» за номінаціями стали:

1. Транснаціональна компанія – TOB “Кока-Кола Україна Лімітед” (м.Київ)

Перемога в номінації отримана завдяки багаторічному системному підходу TOB “Кока-Кола Україна Лімітед” до підтримки культурно-мистецьких проектів (фестиваль «Країна мрій») та молодіжних ініціатив, спрямованих на відродження національної свідомості та культури. Важливою складовою своєї соціально-відповідальної місії компанія вважає збереження водних ресурсів України та поліпшення стану довкілля, для цього організує кампанії з залученням громадськості та волонтерів до екологічних акцій.

2. Вітчизняна компанія – великий бізнес – Група компаній “НІКО” (м.Київ)

Благодійна та соціально-відповідальна місія компанії полягає в допомозі розвитку української культури та мистецтва, системному підході до покращення життя сиріт та дітей, що мають вади здоров’я. Компанія віднайшла іноваційні підходи до вирішення проблем дітей-сиріт в дорослому житті, допомагаючи їм адаптуватися після виходу з інтернатних закладів, надаючи стартову моральну, інтелектуальну та матеріальну підтримку у працевлаштуванні та вирішенні правових питань. Благодійна діяльність компанії заслуговує на визнання її прикладом кращої практики щодо допомоги дітям-сиротам в Україні.

3. Вітчизняна компанія – середній бізнес – ВТФ “Велам” ТОВ (м.Миколаїв)

ТОВ “Велам” є лідером благодійництва серед компаній середнього бізнесу, яка проводить багаторічну діяльність по адресній допомозі людям похилого віку, інвалідам в скрутних обставинах та надає підтримку закладам соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти. Компанією виділяються щомісячні персональні стипендії дітям –сиротам, надана допомога в лікуванні тяжкохворих дітей та здійснюється підтримка програм благодійних організацій. Важливо, що компанія не тільки витрачає власні ресурси на благодійництво, а й залучає до добрих справ працівників на чолі з керівництвом.

4. Вітчизняна компанія – малий бізнес – Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Обслуговування Конференцій» (м.Київ)

Ця компанія малого бізнесу, знаходячись в Кієві, надає значні ресурси для підтримки суспільно-важливих проектив Вінницької області, витрачає кошти для поліпшення добробуту громад, відтворення культурно-історичної спадщини, та збереження довкілля. Серед благодійних здобутків компанії – видання книг про історію рідного краю та події голодомору і пам’ятник жертвам Голодомору 1932-22 р.р., створення заказника “Зеленоклинівські пороги”, та відкриття дитячого садочка для сільської громади. Благодійність такого зразка сприяє не тільки поліпшенню добробуту громади села, а й національно-патріотичному та екологічному вихованню молоді та розвитку самої громади як самодостатнього елемента держави.

5. Фізична особа – підприємець – Новицька Валентина Іванівна ПП (с.Кам’янка, Очаківського району Миколаївської обл.)

ПП Новицька протягом трьох років своєї підприємницької діяльності, а займається вона виготовленням декоративних огорож , надає грошову допомогу потребуючим мешканцям Кам”янської сільської ради. Звернувшись до неї людина отримує не лише матеріальну допомогу, а й моральну підтримку . Її благодійна діяльність спрямована не тільки на окремих осіб, а й на благоустрій соціальних установ села – школи, лікарні, цвинтаря та церкви. Важливо те, що в невеликому селі ПП Новицька підтримує дух милосердя та благодійництва, вкладаючи значну частину своїх доходів в розвиток громади, в який вона живе та працює.

6. Фінансова установа – переможця немає

7. Корпоративний благодійний фонд – Благодійний фонд “Центр соціальних програм компанії РУСАЛ в Україні” (м.Миколаїв)

Благодійний фонд компанії РУСАЛ в Україні відзначено за іноваційні та системні підходи до поліпшення стану громад, підтримку громадських інінціатив, надання фінансової підтримки активним громадянам та їх об’єднанням, підтримку культури та освіти.

8. Приватний благодійний фонд – Фонд Виктора Пинчука за програму “Колиски надії” (м.Київ)

«Колиски надії» - програма Фонду Віктора Пінчука щодо створення спеціалізованих Центрів надання допомоги новонародженим по всій Україні. В ході реалізації Програми Фонд Віктора Пінчука ставить перед собою дві основні мети: зниження рівня дитячої смертності в країні і поліпшення якості життя врятованих дітей; допомога державі в переході на міжнародні стандарти реєстрації новонароджених. Для досягнення цієї мети Фонд прагне оптимально організувати комплекс медичних послуг з надання допомоги новонародженим.

З 2006 Програма створює по всій Україні мережу передових Центрів надання допомоги новонародженим. За цей час відкрилися Центри «Колиски надії» в Чернігові, Володимирці, Полтаві, Дніпропетровську, Києві, Овручі, Чернівцях, Бахчисараї та Ізмаїлі, Одесі, Сімферополі, Донецьку, Хмельницькому, Житомирі, Черкасах. Всього в рамках програми «Колиски надії» в клініках-партнерах допомога була надана близько 22 000 новонародженим, врятовано - 977 новонароджених.

9. Благодійна організація – Міжнародна благодійна фундація “Хайфер Проджект Інтернешенл” (м.Київ)

Міжнародна Благодійна Фундації "Хайфер Проджект Інтернешенл" (МБФ "ХПІ") працює в Україні з 1994 р. з метою підвищення життєвого рівня сільського населення, подолання голоду та бідності, збереження і покращення якості навколишнього середовища. МБФ «ХПІ» започаткувала 52 проекти в 16 областях України та АР Крим. Станом на 2008 р. більше 2,7 тис. сільських родин, об'єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи або громадські організації, отримали племінну худобу, птицю, рослини, тренінги та іншу технічну допомогу. Практика "передачі дару" Хайфер Інтренешенл є унікальною – селянські родини, які отримали худобу від Фундації в рамках проектів розвитку сільських громад, мають "передати в дар" перший приплід жіночої статі– або її рівноцінний еквівалент – від наданої тварини іншим бідним родинам. "Передача дару" створює естафету, яка охоплює ще більшу кількість людей, розширюючи коло тих, хто отримав надію! Головною метою всіх проектів МБФ „ХПІ" є досягнення сталого розвитку громад.

10. Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації – Міжнародний благодійний фонд “Карітас України” (м.Львів)

Предметом діяльності Міжнародного Благодійного Фонду “Карітас України” є безкорислива діяльність, спрямована на надання матеріальної та фінансової допомоги, а також безоплатних послуг особам незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, мови або інших ознак, які потребують соціальної допомоги та захисту, що сприяє духовному та моральному відродженню людей. Важливим аспектом благодійництва є багатосторонність праці «Карітас України». В галузі охорони здоров’я діють проекти по домашній опіці, допомоги людям, що страждають від СНІДу, допомога узалежненим від алкоголю чи наркотиків. Дітям вулиці та дітям з неблагополучних та кризових сімейнадається допомога в ресоціалізації та реабілітації. Карітас має розвинену мережу консультаційних пунктів та пунктів, де надається реабілітаційна допомога людям, які мігрують чи тим, які постраждали від процесів міграції, зокрема, від торгівлі людьми. І ще одним значним напрямком є допомога людям, які є у кризових ситуаціях.

11. Приватна особа – благодійник – Дашутін Григорій Петрович (м.Суми)

Г.П. Дашутін почав цілеспрямовано здійснювати благодійництво з 1999 року, коли з його ініціативи було створено Сумський обласний благодійний фонд „Благовіст”, планування програм якого відбувається за безпосередньої участі та фінансової підтримки благодійника. Загальна сума, витрачена фондом на благодійні проекти та програми у 2008 році перевищує 2 млн. грн. , що включає як допомогу в поліпшенні добробуту сільських громад, медичних та освітніх закладів, підтримку ініціатив громадських організацій та молоді. Загальна кількість безпосередніх отримувачів допомоги сягає 7-8 тисяч осіб. Щороку надається персоніфікована фінансова допомога 120-150 особам у скрутному становищі та 182 кращим учням загальноосвітніх шкіл, ПТУ, виділяються стипендії студентам технікумів та ВУЗів.

12. Ініціативна група або колектив – Волонтерські загони дитячої організації “Світ-Семицвіт” Козелищинського НВК, Полтавської області НВК (СМТ Козелищина, Полтавської обл.)

Волонтерські загони учнів Козелищинської НВК Полтавської області відроджують серед молоді дух милосердя, добра та допомоги через постійну опіку за людьми літнього віку, одинокими ветеранами та інвалідами. Молодь та діти в організації добровільно віддають свій час допомозі та догляду за одинокими літніми людьми в умовах недостатнього соціального захисту на селі, вчаться бути благодійниками, потрібними суспільству, що має важливий виховний вплив на їх життя та майбутнє. Молодіжний активізм та допомога ближньому позитивно впливає на розвиток сільської громади загалом, вселяє віру молоді в майбутнє, сприяє покращенню добробуту незаможних та одиноких літніх людей. Діяльність волонтерів з невеликого полтавського села є прикладом кращої практики в залученні молоді до благодійництва.

13. Дитяча та молодіжна ініціатива в благодійництві – МДЦ "Артек" дитячий табір "Лісний" (АР Крим)

Міжнародний дитячий центр “Артек” сьогодні є не тільки місцем відпочинку дітей з заможних родин, а й закладом, частиною виховної роботи якого є залучення молоді до благодійництва. Діти в таборі ініціюють благодійні акції, завдяки яким зібрані кошти направляються на виконання добрих справ, допомогу сиротинцю та одиноким літнім людям та ветеранам. Діти виготовляють сувенірну продукцію та продають її на ярмарку в рамках акції “Милосердя”, що проходить кожну зміну. Завдяки акції не тільки поліпшується стан добробуту незахищених людей, а й виховується почуття милосердя, благодійництва, співчуття іншим людям, що, безумовно, впливає на подальше життя цих дітей, які потенційно можуть стати благодійниками в дорослому житті.

14. Благодійник – інститут громадянського суспільства - Київське відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму (м.Київ)

Благодійна діяльність Української спілки в’язнів – жертв нацизму полягає в наданні підтримки людям похилого віку, що постраждали від тоталітарних режимів. Кількість людей, якими опікується спілка, становить 11 тисяч. Складне життя та обставини, в яких перебувать ці люди, вимагає постійного забезпечення ресурсами та щоденної підтримки. Благодійництво Спілки полягає в докладанні значних зусиль, щоб щоденно піклуватися про стан здоров’я, добробут та моральну підтримку людей, що стали жертвами фашизму, втратили своє здоров’я в таборах та гетто. В цьому Спілка постійно співпрацює з іншими благодійниками та небайдужими людьми та є прикладом добре організованої самодопомоги та благодійництва.

Спеціальні номінації:

1. “За внесок в розвиток благодійництва в Україні” – НАДРА БАНК (м.Київ)

За внесок в благодійництво нагороджується Банк “Надра”, який став одним із піонерів системного розвитку соціальної відповідальності та благодійництва в Україні. Банк підтримує соціально-культурні проекта та заходи, а також виділяє значні ресурси на подолання конкретної проблеми - ранньої дитячої смертності. Важливо те, що банк не тільки віддає власний капітал на благодійництво, а й залучає до нього своїх працівників, клієнтів, організації громадянського суспільства і громади по всій Україні.

Банк став ініціатором та генеральним спонсором першого конкурсу “Благодійник року”, завдяки чому поняття благодійництво набуло чітких обрисів, отримало всеукраїнський резонанс та вплив як на державному рівні, так і серед широких кіл громадськості.

2. “За розвиток української мови” – Кредитна спілка “Мрія” (м.Краматорськ, Донецька обл. )

Кредитна спілка "Мрія" у своїй діяльності дотримується принципу "завжди бути на службі громади". Саме тому щороку спілка спрямовує значну частину грошей на потреби місцевої громади. Одним з основних напрямків благодійництва - є підтримка духовного та фізичного розвитку дітей і молоді. Так, вже 10 років поспіль КС "Мрія" фінансово допомагає у проведенні виховних, спортивних та культурних заходів для молодого покоління. Завдяки громадській діяльності кредитної спілки "Мрія" в місті Краматорську активно розвивається скаутський та спортивно-оздоровчий рух. Унікальною для місцевої громади є підтримка української культури і традицій, видавничих, наукових чи виховних ініціатив громадян.

3. “За розвиток українських традицій серед молоді” - Пукліч Володимир Вікторович, Крайовий військовий отаман Чорноморського козацького з’єднання, генерал-осавул Українського козацтва (м.Одеса)

Пукліч В.В. постійно проводить велику роботу по ідейно-патріотичному і духовному вихованню молодого покоління, проводячи конкурси козацької пісні та строю; через проведення історичного конкурсу на тему: «Козацька держава», екологічного конкурсу на тему: «Збережемо Україну - козацьку державу», міжнародного конкурсу козацької та Української сучасної пісні «Куяльник-2008»; залучаючи молодь до охорони громадського порядку в м. Одесі, а також селищах та містах Одеської області та екологічного контролю за довкіллям. Ним була проведена виставка «Відлуння національної трагедії в Україні 1932-1933рр.» з підбиттям підсумків конкурсу дитячих малюнків на тему «Голодомор в Україні 1932-1933рр.», оголошеного за спільним наказом Чорноморського козацького з’єднання, державного архіву Одеської області та управління освіти і наукової діяльності Одеської облдержадміністрації.

4. “За активну особисту діяльність в підтримці материнства” - Савельєва Юлія Михайлівна (м.Суми)

Савельєва Юлія безоплатно віддає свій час та ентузіазм проектові «Сумщина – середовище, доброзичливе до матері та дитини», в рамках якого проведені тренінги, консультації, масові заходи, спрямовані на пропаганду, захист та підтримку грудного вигодовування. Вона ініціювала проведення тренінгів для майбутніх батьків та поширення агітаційно-інформаційних матеріалів з грудного вигодовування для молоді та зацікавлених осіб. На честь всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування у Сумах відбулась акція «Золото матерів годувальниць»: на центральній вулиці міста було організовано консультативний пункт (святковий намет), в якому можна було отримати консультацію з грудного вигодовування, ознайомитись з відповідною літературою, отримати тематичні буклети та прийняти участь у конкурсі дитячого малюнка «Мама – краще». Запрошені на знак події місцеві ЗМІ долучились до пропаганди ідей грудного вигодовування, висвітлюючи тему у своїх репортажах.

5. “За підтримку постраждалих від стихійного лиха” – ТОВ “Проктер енд Гембл” (м.Київ)

Мета Procter & Gamble – забезпечення кращої якості життя для кожного, зараз та в майбутньому. Це досягається як шляхом надання товарів найвищої якості, так і шляхом впровадження різноманітних гуманітарних, освітніх та соціальних програм в усьому світі. Влітку поточного року, коли вся Україна була шокована сумною новиною про повінь у Західних областях нашої країни, компанія Procter & Gamble виділила допомогу постраждалому населенню. Продукція компанії - пральні та чистячі засоби, дезінфектанти, засоби для миття посуду, підгузки для дітей та інші вкрай необхідні товари - на загальну суму майже 0,5 мільйони доларів США була направлена у Західні регіони нашої країни в якості благодійної допомоги.

6. “За стимулювання благодійництва на селі” – Біликівська ЗОШ (с. Білики, Миргородський р-н, Полтавської обл.)


Діяльність Біликівської загальноосвітньої середньої школи з Миргородського району Полтавської області була відзначена як приклад залучення благодійників до підтримки ініціатив колективу школи в доступі сільських учнів до сучасних досягнень інформаційних технологій. Завдяки активному розвитку благодійництва на користь дітей та молоді сільської громади учні сільської школи мають змогу користуватись комп’ютерною технікою та цифровими технологіями, що важливо з точки зору зменшення розриву між містом та селом, інтеграції сільської молоді в загальносвітову спільноту. Школа нагороджується правом безоплатного навчання на курсі з фандрайзингу Європейської фандрайзингової асоціації, який в Україні проводить Інститут професійного фандрайзингу спільно з Центром філантропії.

7. “За стимулювання благодійництва на селі” приватний підприємець Фісунов Василь Васильович (Донецька обл.)

Фісунов Василь Васильович є лідером та благодійником громади села, що знаходиться майже на кордоні з Росією. Пан Василь вкладає власні ресурси в підтримку школи та футбольної команди села, в національно-патріотичні ініціативи та поліпшення добробуту громади, в якій він живе та працює. Прикладу пана Василя слідують інші жителі села, де він користується заслуженою повагою та визнанням.


“За висвітлення благодійної діяльності засобами масової інформації”

1. Олена Скобало, журналіст телеканалу ICTV

Олена Скобало в програмі „Факти” підготувала цілий ряд цікавих репортажів, які висвітлювали благодійні заходи по цілій Україні. Ці репортажі підготовлені надзвичайно цікаво і професійно, вони заохочують до благодійності глядачів.

2. Газета „Вечірній Київ”

Рубрика "Благодійність" на шпальтах газети ведеться ось уже другий рік поспіль. ЇЇ суть - допомагати тим людям, які, справді, потребують допомоги, людям, які потрапили в складні життєві обставини. Щотижня на сторінках газети публікуються соціальні історії цих людей (звісно, після особистої зустрічі і тривалого відвертого діалогу), аби звернути на них увагу потенційних благодійників. Також газета прагне переламати стереотип того, що допомагають тільки багаті. Досвід ведення рубрики показав, що врятувати життя людині, зокрема хворій дитині, - це легко. Тисячі гривень зібрано звичайними пересічними громадянами завдяки журналістам видання.

„Вечірній Київ” прагне дати зрозуміти громадськості, що благодійність - це природньо, обов'язково, і що люди, які потребують нашої допомоги, - не десь далеко, а зовсім поряд. Герої публікацій газети – це кияни, які звернулися по допомогу до Головного управління соціального захисту населення і стали учасниками безстрокової акції "Допоможи конкретній людині". Окрім цього, номер редакційного телефону передається з рук в руки, тому дуже багато людей дзвонять до редакції і знаходять самі.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Поштова адреса : 01012, м.Київ, а/с 75
Тел./факс : (044) 229-46-62
Е-пошта : info@blagodijnyk.org.ua
© 2007 – 2009   Національний конкурс "Благодійник року".
Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання.